Floral

کاربرد جک آرام بند

معرفی به دوستان اشتراک گذاری
نکاتی که باید درباره آرام بند بدانید

آرام بند یک وسیله است که به شیوه مکانیکی کار می کند و بر روی در نصب می شود.آرام بند را روی در نصب می کنیم تا در زمان باز و بسته شدن،به صورت آرام و بدون فشار و شتاب بسته شود،در نتیجه به قفل و بدنه در آسیبی وارد نشود.جک آرام بند قابلیت نصب بر روی انواع در با انواع قفل را در مکان های مختلف دارد.آرام بند به این شیوه عمل می کند،در تا نزدیکی بسته شدن جلو می رود اما در فاصله چند سانتی متری با چهارچوب،با سرعت کم تر و قدرت بیش تر حرکت می کند تا در آخر بسته شود.

از مزیت های آرام بند می توان به این موارد اشاره کرد:

  • اطمینان از بسته شدن در

  • سرو صدای کم تر در زمان بسته شدن در

  • عمر بیش تر قفل در

  • راحتی و اطمینان در زمان عبور و مرور سالمندان و کودکان

آرام بند یک وسیله مکانیکی است و از قسمت های زیر تشکیل شده است:پاشنه بازویی،ساعد بازویی،بازویی اصلی و پیچ تنظیم سرعت.

آرام بندها تنوع زیادی دارند و در مدل بازویی با هم تفاوت دارند اما همه برای یک کار هستند و آن هم بسته شدن آرام در است.

می توانید آرام بند را طوری تنظیم کنید که هم آهسته تر و یا هم سریع تر بسته شود.اگر می خواهید در آهسته تر بسته شود باید پیچ تنظیم را در جهت حرکت عقربه های ساعت و اگر می خواهید سرعت بسته شدن در بیش تر شود باید پیچ تنظیم را در خلاف جهت عقربه های ساعت بپیچانید.

نصب آرام بند ساده است.برای این کار باید موتور یا قسمت اصلی آرام بند را روی در نصب کنید و بازویی را به لنگه ثابت وصل کنید.برای این کار جای پیچ های آرام بند روی در را با دریل سوراخ کنید.حالا آرام بند را روی در نگه دارید و با پیچ ها در جای پیچ ها محکم کنید.

اگر قصد خرید یک آرام بند را دارید باید به نکات زیر توجه کنید:

باید حتما وزن در را مدنظر بگیرید.باید یا با یک نصاب حرفه ای مشورت کنید و یا به اطلاعات روی بسته بندی آرام بند مراجعه کنید.اما دقت کنید که جکی که متناسب با وزن در نباشد در باز و بسته شدن در اخلال ایجاد می کند.عرض در نیز از نکات دیگری است که برای خرید آرام بند باید به آن توجه کرد.عرض در را اندازه گیری کنید.حتی اگر می خواهید آرام بند روی در را تعویض کنید،در را تا جایی که امکان دارد باز کنید و طول آن را اندازه بگیرید،تا بدانید چه نوع آرام بندی برای شما مناسب است.

آرام بند ها پشت در نصب می شوند،اما نوع جدیدی از آرام بندها نیز هستند که در جای لولا قرار می گیرند و با نام آرام بند لولایی شناخته می شوند.این نوع از آرام بند،بن دولولا و در پشت در نصب می شود.مهم ترین ویژگی آرام بند لولایی دور از دید بودن می باشد و اینکه امکان آسیب دیدگی به آن ها در زمان جابجایی ها وجود ندارد.

یکی از مشکلاتی که باعث اخلال در کار آرام بند می شود این است که روغن موجود در آرام بند به دلیل نوسانات دما،دچار انبساط و انجماد می شود.برای این کار باید پیچ تنظیم سرعت را کمی در جهت سفت یا شل شدن حرکت دهید.

یکی از دلایل دیگر که می تواند باعث از کار افتادن آرام بند شود این است،پیچ تنظیم بیش از دو بار در جهت عقربه ساعت چرخانه شده در نتیجه،پیچ از جای خود بیرون می آید و روغن درون آرام بند بیرون می ریزد.

نظرات

 
   
 
Captcha