Floral

ساخت زیورآلات در خانه

معرفی به دوستان اشتراک گذاری
لوازم مورد نیاز برای ساخت زیورآلات در خانه

جواهرسازی یکی از حرفه هایی است که همواره علاقمندان خاص خود را داشته است.امروزه نیز ساخت زیورآلات چه در انواع حرفه ای و چه به صورت نیمه حرفه ای انجام می شوند.بعد از آموزش های لازم می توانید به وسیله ابزارها ساده زیورآلات را در خانه بسازید.البته جواهرسازی به صورت حرفه ای در خانه و با وسایل معمولی قابل اجرا نیست.اما ساخت زیورآلات در خانه می تواند یک شغل درآمدزا باشد در عین اینکه نیاز به ابزار با قیمت خیلی بالا ندارد.در اینجا تعدادی از ابزار که به وسیله آن ها می توانید در خانه ساخت زیورآلات را انجام دهید برای شما بیان می کنیم.

یک خط کش حتما در ساخت زیورآلات ضروری است.باید خط کشی که دقت بالایی دارد داشته باشید،بهترین گزینه خط کش نقشه کشی می باشد.

سیم چین یکی از ابزارهایی است که برای برش سیم،مفتول و زنجیر از جنس های مختلف به اندازه دلخواه کاربرد دارد.

انواع سیم چین رونیکس

دم باریک نیز برای نگه داشتن سیم و زنجیر،باز کردن حلقه ها و پرداخت لبه ها استفاده می شود.

انواع دم باریک رونیکس

دم گرد یا دم باریک نوک گرد یا خارجمع کن،نیز یک ابزار برای ساخت انواع حلقه،قلاب و اشکال گرد،جمع کردن دهانه خارها و... می باشد.شبیه به دم باریک است ولی دارای فک های گرد می باشد.

دم باریک دم پهن نیز دارای فک های صاف و پهن می باشد.این نوع دم باریک ضروری نیست،اما برای اشکال مختلف که نیاز به ظریف کاری بیش تر هست،برای نگهداری قطعات بسیار کاربردی می باشد.

انبر کریمپ برای ایجاد موج و شکل دار کردن قطعات به کار می رود.فک های این انبر دارای دو شکاف c شکل است که برای شکل دادن به قطعات استفاده می شود.

این ها ابزارهای اولیه برای کار هستند اما شاید شمابا توجه به حجم کار و نوع طرح هایی که می خواهید بسازیر به وسایل دیگر نیز احتیاج پیدا کنید.اما نکته ای که در ساخت زیورآلات مانند هر کار دیگر باید به آن توجه کنید این است که،داشتن خلاقیت مهم ترین نکته است.برای این کار کافی است به اطراف خود توجه کنید.بسیاری از لوازم و وسایل اطراف شما می توانند به شما در ساخت زیورآلات کمک کنند.لوازمی که که دارای طرح های هندسی مشخص هستند می توانند برای شما ابزار کمکی به حساب بیایند مانند یک لیوان،یا یک جعبه.

نظرات

 
   
 
Captcha