Floral

شلنگ فنری،شلنگ تلفنی

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

شلنگ فنری،یک نوع شلنگ برای انتقال هوای فشرده از دستگاه کمپرسور باد به ابزارآلات بادی مانند میخ کوب و منگنه کوب،بکس بادی،پیستوله های بادی و ... می باشد.این نوع شلنگ به شلنگ تلفنی نیز معروف است چرا که شبیه به سیم تلفن در ابعاد بزرگ و به شکل فنر می باشد.شلنگ فنری در کارهای ساختمانی برای نقاشی و دکوراسیون،مکانیکی ها و تعمیرات خودرو و کارگاه های کارواش و... استفاده می شوند.از شلنگ فنری در ماشین های سنگین نیز استفاده می شود.جنس این نوع از شلنگ در بهترین حالت از پلی اورتان می باشد.انعطاف پذیری شلنگ تلفنی بالا است.انواع شلنگ تلفنی همواره با کوبلینگ اتصال همراه می باشند به همین دلیل همیشه برای خرید آن باید به جنس کوبلینگ نیز توجه کرد.

شلنگ های فنری دارای انواع مختلفی از نظر رنگ و سایز هستند.طول شلنگ و ضخامت آن باید متناسب با ابزارهای مورد استفاده انتخاب شوند.البته بیش تر طول شلنگ مدنظر قرار می گیرد.به طور کلی برای جلوگیری از افت فشار و در نتیجه کاهش قدرت،طول شلنگ نباید کم تر از 10 و بیش تر از 15 متر باشد.قطر داخلی آن ها بین 2 تا 12 میلی متر و قطر بیرونی آن ها نیز بین 6 تا 16 میلی متر می باشد.

اتصال و جدا کردن شلنگ فنری به کمپرسور یا ابزارآلات بادی،ساده می باشد.برای اتصال با حرکت به جلو به داخل لوله،فیت و محکم می شود.برای جدا کردن شلنگ فنری نیز بخش پلاستیکی را به سمت پایین بکشید و لوله را خارج کنید.

در طول مدت کار با شلنگ های فنری،باید مراقب باشید که شلنگ بیش از حد کشیده نشود و در نتیجه دچار پارگی یا سوراخ شدن نشود.اما اگر به هر دلیلی دچار آسیب دیدگی شد،نگران نباشید،برای این کار بدون اینکه نیاز به تعویض آن داشته باشید راه حلی وجود دارد.البته اگر پارگی یا سوراخ در چندین ناحیه مختلف نباشد.می توانید برای ترمیم آن،قسمت آسیب دیده را به وسیله سیم چین یا هر وسیله برش دیگرببرید.کوبلینگ را جدا کنید و بعد از سالم شدن و بریدن قسمت آسیب دیده،کوبلینگ را به شلنگ وصل کنید.مطمئن شوید که کوبلینگ را محکم بسته اید.حالا شما یک شلنگ فنری قابل استفاده دارید.

نظرات

 
   
 
Captcha