Floral

اره پروفیل بر

معرفی به دوستان اشتراک گذاری
نکات مهم و کاربردی درباره کار با اره پروفیل بر

اره پروفیل بر یک دستگاه برقی برای برش انواع پروفیل های فلزی و پلاستیک های فشرده می باشد که عمل برش را به وسیله یک صفحه برش انجام می دهد.به طور کلی پروفیل بر یک بازویی دارد که صفحه برش را نگه می دارد و یک صفحه برش که قطعه کار روی آن قرار می گیرد و دارای گونیا و تعدادی گیره برای نگه داشتن قطعه می باشد.اره پروفیل بر کاربرد زیادی در ساختمان سازی دارد.

برای شروع به کار با دستگاه اره پروفیل بر،بهتر است دستگاه را چک کنید که حتما به برق متصل باشد.تمامی قطعات کاربردی دستگاه مثل پایه،گیره،حفاظ دستگاه،کابل و سوئیچ را بررسی کنید تا سالم باشد.

برای کار با پروفیل بر آن را روی یک سطح صاف قرار دهید.اگر سطح شما بتنی است برای جلوگیری از ایجاد لک بر روی سطح از یک سطح سیمانی،آهنی و یاچوبی مرطوب برای زیر دستگاه استفاده کنید.بهترین حالت همین است که اره پروفیل بر روی سطح زمین باشد و طوری قرار بگیرد که تکان اضافی نداشته باشد.بهتر است دستگاه پروفیل بر را در محلی قرار دهید که اطراف آن وسایل اضافی نباشد و اگر در و پنجره ای در اطراف آن قرار داشت،حتما باید پوشانده شود تا جرقه ها و براده ها آسیبی به آن ها نرسانند.

همیشه از پوشش های ایمن مانند دستکش و عینک استفاده کنید.به خصوص عینک،چرا که از آسیب رسیدن به چشم بر اثرجرقه ها و براده ها جلوگیری شود.بهتر است از لباس های پوشیده استفاده کنید.

ابعاد قطعه را بررسی کنید تا صفحه برش مناسب برای آن انتخاب شود،مثلا صفحه برش 355 میلی متری می تواند قطعات 127 میلی متری را برش دهد.محل دقیق برش را روی قطعه مثلا با یک ماژیک مشخص کنید.حالا قطعه کار را با استفاده از گونیای تعبیه شده روی پروفیل بر،درست در جای خود به وسیله گیره ها محکم کنید.شاید به نظر شما گیره سمت راست کوتاه باشد اما به این دلیل به این شکل قرار داده شده تا قطعه همراستا با برش جدا شود.دقت کنید که گیره ها همراستا و بالاتر از محل برش نباشند تا قطعه خم نشود.اگر می خواهید قطعه مسطحی را برش دهید آن را به وسیله گیره های عمودی نگهدارید.اگر پروفیل شما به صورت نبشی است،آن را روی دولبه قرار دهید.حالا به وسیله دسته،بازویی اره را به سمت پایین بیاورید و برش را انجام دهید.اگر در زمان برش،میزان جرقه ها کم و صدای دستگاه مناسب و ملایم بود برش شما صحیح است،اما اگر دیدید که در زمان برش میزان جرقه ها زیاد است بدانید که دارید دیسک برش را از بین می برید بنابراین دسته پروفیل بر را به بالا بکشید و برش را متوقف کنید.هیچ گاه فشار زیادی به اره در زمان برش وارد نکنید،چرا که دستگاه به خودی خود عمل برش را انجام می دهد و نیازی به فشار مازاد ندارد.اگر ضخامت قطعه شما زیاد باشد احتمالا نیاز دارید تا تیغه را چند بار روی قطعه پایین بیاورید و برش را انجام دهید.

اگر قرار است از اره پروفیل بر برای برش های مداوم استفاده کنید،حتما پس از چندین دقیقه کار به دستگاه استراحت دهید تا به موتور آن فشار نیاید.

بعد از اتمام برش،حتما با زدن چند ضربه به محافظ تیغه،براده های حاصل از برش را از آن خارج کنید.حتما برای این کار دستگاه باید خاموش باشد.

صفحه برش را بعد از استفاده تمیز کنید،و حتما هر چند وقت یک بار آن ها را تعویض کنید.

سرعت چرخش تیغه که رابطه مستقیمی با قدرت موتور دارد،برای انتخاب دستگاه اهمیت بالایی دارد که بر کیفیت برش نیز اثرگذار است.

نظرات

 
   
 
Captcha