Floral

ابزار مورد نیاز برای کارگاه نجاری

معرفی به دوستان اشتراک گذاری
ابزار مناسب برای نجاری خانگی

امروزه با توجه به کوچک تر شدن فضاهای مسکونی،خیلی ها فکر داشتن یک کارگاه نجاری خانگی را نمی کنند.اما بعضی ها علاقه زیادی به کارهای نجاری خانگی دارند.با این شرایط اگر فضای مسکونی شما اجازه داشتن یک فضای مجزا برای کارهای نجاری را به شما می دهد،که دیگر جای فکر کردن نیست اما اگر فضای شما برای برخی کارهای نجاری محدود است،می توانید چوب ها و قطعات مورد نظر برای برش را در کارگاه های بیرون از خانه برش دهید و بقیه کارها را در کارگاه خانگی خود انجام دهید.ابزار نجاری معمولا صدا دار هستند و گرد و خاک ایجاد می کنند(البته بیش تر در حین برش).البته کارهای هنری مانند معرق کاری و منبت کاری نیاز به فضای خیلی زیادی ندارند.

ابزارهای نجاری تنوع زیادی دارند و داشتن تمامی ابزار چه در کارگاه های خانگی و چه در کارگاه های بزرگ غیر ضروری است،چرا که برخی از ابزارهای نجاری می توانند کار چندین ابزار را به طور همزمان انجام دهند.غالبا ابزارهایی که برای نجاری استفاده می شوند از نوع دستی و برقی هستند و بعضا . به صورت تخصصی تر ابزارآلات بادی نیز کاربرد دارند.البته در مورد دریل و پیچگوشتی می تواند از نوع شارژی نیز باشد که بسته به کاربرد کاربر می تواند انتخاب شود.

ابتدایی ترین ابزار دستی که برای کارگاه خانگی خود باید تهیه کنید،متر،چکش،پیچگوشتی،رنده(که می تواند به صورت برقی باشد) و اره می باشد.اگر کارهای هنری انجام می دهید به مغار و کمان اره مویی نیز احتیاج پیدا می کنید.داشتن تعدادی سری پیچ گوشتی و مته نیز متناسب با کار شما لازم می باشد.البته برخی از این ابزار ابزارهای هستند که مصارف خانگی نیز دارند و کارهای ساده تعمیراتی و خدماتی خانه را نیز راه می اندازد.ابزارهای دیگری نیز در نجاری می توانید استفاده کنید(از نوع دستی) که البته ضروری نیستند و بنا به نیاز خود می توانید آن ها را تهیه کنید.مانند اره،منگنه کوب،پیچ دستی و....

در مورد پیچ دستی ها دقت کنید که تنوع آن ها زیاد است و متناسب با نوع کار و ضخامت قطعاتی که می خواهید به هم نگه داشته شوند انتخاب کنید.

گونیا،انبر دست و ... نیز کاربردی می باشد.

داشتن یک دریل برقی،یا پیچگوشتی برقی و یا یک دریل پیچگوشتی شارژی نیز به شما توصیه می شود.

ابزارهای برقی مورد نیاز برای کار نجاری خانگی اره گردبر و اره عمود بر می باشند.این دو را می توان ابزاری چند کاره معرفی کرد،چرا که بسیاری از برش ها را آسان می کنند.با داشتن این دو دستگاه بسیاری از کارهای نجاری را می توانید انجام دهید.

رنده نیز از ابزارهای ضروری است که بنا به بودجه و کار خود می توانید از نوع دستی و یا برقی آن استفاده کنید تا سطوح مورد نظر در نجاری را صاف و هموار کنید.

سنباده زن نیز از ابزارهای مناسب نجاری است که هم می توانید برقی آن را استفاده کنید و هم از کاغذ های سنباده و به صورت دستی استفاده کنید.که البته نوع برقی کاربری راحت تری دارد ولی برای کارهای ظریف شاید کاغذ سنباده کاربردی تر باشد.

اما به مرور زمان و با یادگیری بیش تر این حرفه،شما به دستگاه های بیش تری احتیاج پیدا خواهید کرد.دستگاه هایی که کمی حرفه ای تر هستند و بیش تر در بخش ابزارزنی و هنری نجاری کاربرد دارند،برای کارهای کمی حرفه ای تر وحرفه ای کاربرد دارند.مانند اورفرز نجاری که به شکل های مختلف در بازار موجود است و با نصب تیغه های مخصوص بر روی آن،می توانید طرح های مورد نظر را بر روی قطعات خود پیاده کنید.البته به این نکته توجه کنید که اورفرزها بیش تر برای لبه های کار کاربرد دارند.

ممکن است در روند کار خود به اره میزی نیاز پیدا کنید.اره میزی ها قیمت بالایی دارند،اما اگر کار حرفه ای دارید کار شما را راه می اندازند.البته باید توجه داشته باشید برخی از ابزارآلات فوق قابلیت اتصال به میز کار را دارند،در نتیجه شاید نیاز شما به اره میزی ضروری نباشد.

اگر در برش ها خود نیاز به برش فارسی یا همان 45 درجه دارید حتما باید اره فارسی بر خریداری کنید.

مطمئنا ابزارآلات دیگری در دسته بندی ابزار نجاری جای می گیرند اما شما با توجه به نیاز خود باید آن ها را انتخاب کنید.میخ کوب و منگنه کوب،گاها کمپرسورهای باد با حجم کم،تنگ تسمه ای و... نیز می توانند برای نجاری استفاده شوند.

ابزارآلات نجاری دستی رونیکس

ابزارآلات نجاری برقی رونیکس

نظرات

 
   
 
Captcha