Floral

راه اندازی کارواش

معرفی به دوستان اشتراک گذاری
نحوه راه اندازی و کار با کارواش

کارواش یک دستگاه کاربردی برای تمیز کردن ساختمان می باشد.با استفاده از کارواش می توان،فضاهای داخلی و خارجی ساختمان و ماشین و... را شستشو داد.کارواش ها در انواع صنعتی و خانگی تولید می شوند و دارای موتورهای برقی و بنزینی هستند.برای هر نوع شستشو باید کارواش با فشار مناسب برای نوع شستشو انتخاب شود.کارواش های خانگی بین 100 تا 160 بار فشار،کاربردی می باشند.کارواش های برقی مناسب مصارف خانگی و نیمه صنعتی هستند و به نسبت نوع بنزینی قیمت کم تری دارند.نوع بنزینی سنگین تر و با فشار بالاتر هستند و مصرف صنعتی دارند و برای فضاهای بزرگ تر مانند مزرعه و... استفاده می شوند.

برای شروع به کار با کارواش لازم است ابتدا دستگاه و سایر تجهیزات جانبی آن را از کارتن بیرون بیاورید.حالا باید با توجه به نوع کارواش، پایه ها و چرخ های آن را به وسیله آچار مخصوص به کارواش متصل کنید.

اگر در روند نصب قطعات با مشکل روبرو شدید،حتما به دفترچه راهنما مراجعه کنید.حالا دسته بالایی کارواش را در جای صحیح قرار دهید و پیچ های مربوطه را محکم کنید.

لانس و گان(تفنگی) و نازل مورد استفاده را به هم وصل کنید و به کارواش متصل کنید.اگر تجهیزات جانبی خاصی نیاز دارید نیز آن را در محل خود نصب کنید.در اینباره نیز حتما به دفترچه راهنما مراجعه کنید.

حالا باید محیط را برای کار آماده کنید.بهتر است وسایل اضافی در محیط کار شما نباشد و اگر وسایلی هستند که در صورت تماس ناگهانی با فشار آب دچار آسیب می شوند،حتما آن ها را از محیط دور کنید.

قبل از شروع کار،بهتر است که از کفش جلو بسته و لباس مخصوص استفاده کنید.

حتما برای شستشوی ماشین تمامی شیشه ها بالا باشد.حالا شلنگ کارواش را به شیر آب یا منبع آب مورد نظر متصل کنید و سر دیگر را به دستگاه کارواش محکم کنید.اگر از منبع آب استفاده می کنید از کافی بودن حجم آب و تمیز بودن آن اطمینان پیدا کنید.اتصالات مربوط به شلنگ را بررسی کنید تا محکم باشند.گان یا تفنگی را به شلنگ مربوطه وصل کنید و سر دیگر تفنگی را به لانس وصل کنید.مطمئن شوید نازل را محکم و به درستی به لانس متصل کرده اید.اکنون دستگاه را به پریز برق متصل کنید،شیر ورودی آب را باز کنید و تفنگی کارواش را در دست بگیرید.حالا کلید روشن دستگاه را فشار دهید و یا کلید را در حالت روشن قرار دهید.شستشو به وسیله کارواش را از یک نقطه شروع کنید.نازل را با فاصله حدود 1 متری از سطح نگه دارید.در مورد فاصله نازل تا سطح حتما توجه کنید که این فاصله از 30 سانت کم تر نشود.بهتر است ناز ل را به صورت افقی و یا عمودی حرکت دهید و به صورت نقطه ای و متمرکز شستشو را انجام ندهید.برای شستشوی های خاص می توانید از نازل های مخصوص استفاده کنید.برای آشنایی با انواع نازل اینجا کلیک کنید.اگر قصد شستشوی نمای ساختمان را دارید،نازل را با زاویه 45 درجه نسبت به سطح نگهدارید وشستشو را انجام دهید.اگر می خواهید خطوط ایجاد شده را از بین ببرید،شستشو را به صورت عمودی واز پایین به بالا انجام دهید.در مورد فضاهای بزرگ توجه کنید،که شستشو با فشار ثابت انجام نشود و به مروردسته بلندتر و فشار نیز بیش تر شود.همیشه برای شستن فضاهایی که آلودگی زیاد دارند،ابتدا باید آلودگی را به وسیله آب از روی سطح بردارید و بعد از آن با تنظیمات لازم،از ماده شوینده روی سطح استفاده کنید و سطح را بشویید.

هنگام کار با کارواش توجه کنید که شلنگ کارواش پیچ نخورد.

برای شستشوی شیشه و پنجره از فشار زیاد استفاده نکنید چرا که باعث شکسته شدن شیشه ها می شود.

در مورد مواد شوینده،حتما مواد شوینده استاندارد دستگاه های کارواش را استفاده کنید و حتما مواد شوینده را از طریق مخزن مخصوص که در کارواش تعبیه شده استفاده کنید و به طور جداگانه روی سطح استفاده نکنید.برای استفاده از ماده شوینده نیز حتما به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید.

اگر کارواش شما مدل بنزینی است،راه اندازی آن کمی متفاوت است.باید قبل از شروع به کار با دستگاه،روغن کارواش را چک کنید و سطح آن را بررسی کنید،مخزن سوخت را نیز بررسی کنید.نازل و لانس و گان را متصل کنید و اتصالات را محکم انجام دهید.شلنگ فشار قوی را به منبع آب مورد نظر و لانس متصل کنید و آب را باز کنید و دستگاه را به برق بزنید و دستگاه را روشن کنید.

نظرات

 
   
 
Captcha