Floral

اره گردبر یا اره نفوذی

معرفی به دوستان اشتراک گذاری
با اجزای اصلی اره گردبر آشنا شوید

یکی از ابزارآلات بسیار کاربردی که در هر کارگاه نجاری پیدا می شود،اره گردبر یا اره نفوذی است.اره گردبر در مقایسه با سایر ابزارآلات در کارگاه های نجاری ابعاد کوچک تری دارد اما کارآیی آن بسیار بالاست و برای برش انواع چوب و ام دی اف و ورق های فولادی(با استفاده از تیغه مخصوص) به صورت زاویه دار یا مستقیم و تا عمق 6 سانتی متر و بیش تر مناسب می باشد.اره گردبر نیز مانند سایر ابزارآلات که از چندین راه تامین نیرو می کنند،در مدل های برقی،بادی و شارژی استفاده می شود،اما مدل برقی آن رایج تر است.

اره گردبر مانند هر دستگاه دیگر دارای اجزایی است که کاربر باید با آن آشنایی داشته باشد.

موتور دستگاه:موتور هر دستگاهی قدرت و توان آن را نشان می دهد.موتور اره گردبر یونیورسال است و می تواند با برق و یا باتری تغدیه شود.هر چه قدرت موتور بیش تر باشد برش سریع و دقیق تری به کاربر می دهد.به طور رایج اره گردبر موتوری با قدرت 1200 تا 2200 وات دارند.

دسته هدایت:دسته ای که روی این دستگاه است برای هدایت اره گردبر در حین برش به سمت جلو می باشد.یک دسته کوچک تر نیز در جلوی دستگاه است که کمک کننده در هنگام برش است.

گونیا:برای برش یکنواخت و یک اندازه کاربردی می باشد.

صفحه برش:برای تنظیم عمق برش و زاویه برش باید از این صفحه استفاده کنید.برای این کار از اهرم های بین صفحه و بدنه استفاده می شود.بر روی صفحه سوراخ هایی جهت نصب اره گردبر روی سطوح مختلف وجود دارد.البته میزان عمق برش بر اساس قطر صفحه برشی که می خواهید روی صفحه دستگاه نصب کنید تنظیم می شود.در مورد برش های عمیق مثلا با ضخامت 6 سانتی متر،باید برش با احتیاط انجام شود و در صورت لزوم در چندین مرحله انجام شود.نکته مهم دیگر درباره برش های عمیق این است که برای این برش ها اره گردبر با قدرت کم مناسب نیست وممکن است تیغه در قطعه گیر کند.

محافظ تیغه:محافظ تیغه یک پوشش دو تکه،قسمت بالایی ثابت و قسمت پایینی متحرک می باشد که در زمانی که می خواهید از تیغه استفاده کنید از روی تیغه کنار می رود اما اگر به هر دلیل امکان آسیب رسیدن از تیغه به کاربر باشد،این حفاط روی تیغه را می پوشاند.

اره گردبر این امکان را دارد که به وسیله یک ریل روی صفحه نصب شود و با تنظیم محل برش بدون نیاز به گونیا برش را به طور دقیق و تمیز انجام دهد.

نظرات

 
   
 
Captcha