Floral

راهکارهای برای قطع شدن برق

معرفی به دوستان اشتراک گذاری
5 راهکار در زمان قطع برق

در زمان قطع شدن برق،به جز تاریکی که در زمان شب بیش تراست،مسائل دیگری نیز می تواند کاربر را دچار مشکل کند.گرم شدن هوا در تابستان و یا سرد شدن فضا در زمستان،از کار افتادن یخچال،فریزر،واختلال در انجام کار و خدمات رسانی در مشاغل مختلف،از جمله محدودیت هایی است که در اثر قطعی برق اتفاق می افتد.در این شرایط تعدادی از راهکارها هست که با استفاده از آن ها به طور موقت می تواند نبود برق را جبران کند.

  1. برای ایجاد تهویه و خنک کردن هوا می توان از دستگاه های تهویه هوا و پنکه های شارژی و باتری خور استفاده کنید.

  2. در فصل زمستان نیز در زمان قطعی برق می توانید از گرمکن های شارژی و بخاری های گازی استفاده کنید.

  3. برای جبران تاریکی هوا استفاده از چراغ ها و نورافکن های شارژی پیشنهاد می شود.می توانید از لامپ های اضطراری که به صورت هوشمند عمل می کنند و زمان قطع برق روشن می شوند و در زمان وصل شدن برق خاموش می شوند استفاده کرد،اما این لامپ ها ظاهر زیبایی به فضا نمی دهند و زمان روشن ماندنشان محدود است.برخی لامپ های اضطراری نیز هستند که دارای لامپ LED هستند و باتری با حجم بالا برای زخیره انرژی دارند.

  4. اگر در فضایی هستید که به طور همزمان نیاز به استفاده از چندین وسیله برقی دارید،بهتر است یک ژنراتور متناسب با جمع قدرت دستگاه های مورد نیاز تیه کنید.ژنراتورها تنوع زیادی دارند و در قدرت های متنوع در بازار یافت می شوند.ژنراتورها برای روشن نگه داشتن وسایل کم مصرف مانند لامپ و رادیو و تلویزیون تا وسایل برقی با مصرف بالاتر مانند یخچال و کولر گازی و... قابل خریداری هستند.

  5. یکی از راهکارها برای جلوگیری از صدمات ناشی از قطعی برق مانند از دست رفتن داده ها در شرکت ها و جلوگیری از محبوس شدن در آسانسور و امثال اینها،استفاده از UPS می باشد.UPS می تواند تا مدت زمانی بعد از قطعی برق وسایل برقی ضروری را روشن نگه دارد و کاربر آن را خاموش کند تا به شبکه ها و وسایل برقی و ارتباطی آسیب وارد نشود.

رعایت موارد زیر می تواند در مصرف بهینه انرژی کمک کننده باشد:

در روز اگر روشنایی روز برای فضای شما کافی است بهتر است که لامپ و روشنایی اضافی را خاموش کنید.

استفاده از لامپ های LED و کم مصرف نیز از کارهای مناسب می باشد.

اگر برای سرمایش از کولر آبی استفاده می کند در ساعات اوج مصرف از دور کند آن استفاده کنید و دستگاه کولر آبی را در سایه و عایق بندی مناسب نصب کنید.

از وسایل پر مصرف برقی مانند لباسشویی،ظرفشویی و... در روزهای تعطیل و یا ساعات غیر اوج مصرف استفاده کنید.تا حد امکان از وسایل پر مصرف به طور همزمان استفاده نکنید.

اگر از وسایل سرمایشی با قابلیت تنظیم دما استفاده می کنید حتما دمای آن را بین 23 تا 25 درجه سانتی گراد تنظیم کنید.

اگر از وسیله برقی مانند کامپیوتر و تلویزیون استفاده نمی کنید آن را خاموش نگه دارید،حتی شارژرهایی که در حال استفاده نیستند را از برق بیرون بکشید.

در فضاهای مشاع ساختمان ها از سیستم های روشنایی هوشمند استفاده کنید.

یخچال و فریزر را در کنار وسایل گرمازا و یا در معرض تابش خورشید قرار ندهید و در آن را بدون استفاده باز نگه ندارید.

حین استفاده از وسایل سرمایشی،پنجره ها را باز نگذارید.

نظرات

 
   
 
Captcha