Floral

پولیش کاری

معرفی به دوستان اشتراک گذاری
شیوه های مختلف پولیش کاری ماشین

پولیش کردن ماشین،برای از بین بردن آسیب های رنگی بدنه خودرو مانند خط و خش،شته،قیر و... می باشد.پولیش برای یکدست کردن و براق شدن رنگ خودرو می باشد و با شستشوی آن تفاوت دارد.

پولیش کردن ماشین،به دو روش معمول دستی و ماشینی انجام می شود.هر یک از این روش ها کاربرد خود را دارند و نمی توان گفت که یک روش بر دیگری برتری دارد.

موارد استفاده پولیش دستی:

  • ترمیم خراش در یک لبه شکسته در بدنه خودرو با شکل خاص
  • پرداخت قسمت تورفته و گود شده

موارد استفاده دستگاه پولیش:

  • کارخانه های خودرو سازی

پولیش برقی،سرعت بالاتری دارد.نکته مهم در پولیش برقی،پد پولیش می باشد.پد پولیش باید به راحتی نصب و تعویض شود.چسب پد پولیش مقاوم و مستحکم باشد.بهتر است پد پولیش دارای دیواره باشد تا به وسیله آن گوشه ها و زوایا را به راحتی پولیش کاری شوند.

ماشین ها زمانی که به صورت صفر از کارخانه تحول داده می شوند،غالبا پولیش نشده اند مگر اینکه برای رفع آسیب های رنگ به اصطلاح لکه گیری شوند.ماشین صفر دارای رنگ با موج ها یکنواخت است و برای اینکه رنگ یکدست تر به نظر برسد باید خودرو یک بار به طور کامل پولیش شود تا جلوه واقعی خودرو پیدا شود.

گاهی ممکن است رنگ خودروی شما هیچ مشکلی پیدا نکرده باشد اما به دلیل شرایط آب و هوایی و گرد و خاک جلوه خود را از دست داده باشد.در این حالت پولیش از هر دو نوع راه حل شماست.

گاهی یک تصادف جزئی،خطوط و خراش هایی روی بدنه ماشین ایجاد می کند.پولیش برای از بین بردن این خطوط بسیار کاربردی می باشد.

اگر تصادف کرده اید و بخشی از بدنه خودرو قر شده،بعد از صافکاری و رنگ کردن،بدنه باید پولیش شود تا رنگ خودرو یکدست شود.

ممکن است کشیده شدن یک وسیله به بدنه ایجاد سائیدگی کند،در اینجا پولیش به کار شما می آید.

اگر بدنه خودرو آفتاب سوختگی داشته باشد و یا بر اثر شعله و آتش در لایه اول باشد و به سطح زیری نرسیده باشد،با پولیش کاری قابل ترمیم می باشد.

اگر مواد با اثرات شیمیایی روی بدنه ریخته باشد،پولیش برای تمیز کردن آن کارآیی دارد.

اگر خطوطی که روی بدنه ایجاد شده دارای عمق زیادی باشد،پولیش کاری،کار مناسبی نیست.

برای پولیش کردن به روش دستی به یک سری لوازم احتیاج دارید.داشتن یک یا چند تکه پارچه پنبه ای و نرم که روی سطح خط نیاندازد و یک قوطی پولیش برای پولیش دستی مناسب است.پارچه هایی که برای پولیش کردن مناسب است می توانند از این نوع پارچه ها باشند:پنبه نرم،نمد و پارچه پولیش,حوله نرم پرزدار و پارچه میکروفیبر.

قبل از پولیش کاری حتما بدنه خودرو را از هرگونه مواد گلی و کثیف پاک کنید.شاید شستن کلی ماشین قبل از پولیش کاربردی باشد.بعد از شستن حتما خودرو کاملا خشک شود و بعد پولیش کاری انجام شود.

ایده آل ترین حالت برای پولیش کاری این است که بدنه خودرو داغ و یا سرد نباشد تا باعث ماسیده شدن پولیش نشود.

نحوه پولیش کردن به روش دستی:

بهتر است از دو عدد پارچه استفاده کنید یکی برای پولیش کردن و دیگری برای تمیز کردن.ابتدا کمی پولیش روی بدنه بگذارید،پارچه را روی آن قرار دهید و با فشار کم دست و به سرعت یکنواخت و مداوم پارچه را روی سطح مالش دهید.حرکت دست خود را می توانید به صورت دایره ای و یا رفت و برگشتی خطی انجام دهید،اما همیشه یک نوع حرکت را روی سطح داشته باشید و نوع حرکت را تغییر ندهید.حرکت خطی را می توانید در جهت عمود بر حرکت نیز تغییر دهید و یا در حرکت دایره ای،می توانید حرکت را معکوس کنید.برای از بین بردن خراش ها بهترین حالت،حرکت در جهت عمود بر خط و خراش می باشد.حرکت با پارچه را باید تا زمانی ادامه دهید که مواد پولیش روی بدنه محو شود.می توانید در صورت نیاز یک بار دیگر می توانید مواد پولیش را روی بدنه بگذارید و پولیش کاری را انجام دهید.اگر خراشی که می خواهید پولیش کاری کنید عمیق است بهتر است از پولیش زبر استفاده کنید.بعد از استفاده از پولیش زبر،از پولیش نرم نیز استفاده کنید تا رنگ مات نشود.بعد از آن یک حوله نرم و تمیز مرطوب یا خشک روی سطح بکشید و یا خودرو را بشویید.

پولیش دو نوع زبر و نرم می باشد.پولیش زبر قدرت بالاتری دارد و معمولا به رنگ قرمز و یا اخرایی می باشد.پولیش نرم نیز که کرم یا سفید رنگ هستند قدرت سایندگی کم تری دارد.

نظرات

 
   
 
Captcha