Floral

اورفرز نجاری

معرفی به دوستان اشتراک گذاری
کاربرد کلی اورفرز نجاری چیست؟

فرزها یا اورفرز نجاری دستگاهی است که برای ایجاد شیار و انواع ابزار زدن بر روی سطح و لبه های چوب و ساخت انواع اتصالات چوبی به کار می رود.چون تیغه هایی که به دستگاه اورفرز نصب می شوند امکان ایجاد طرح ها،فرم ها و اتصالات زیبا و گوناگونی را دارند،این دستگاه یک دستگاه کاربردی در نجاری،منبت کاری و معرق کاری و سایر کارهای ظریف و هنری چوبی می باشد.برای اورفرزها گاها چندین دسته بندی در نظر گرفته می شود.مدل هایی که یک یا دو دسته برای هدایت دستگاه در حین کار دارند به اورفرز نجاری معمولی معروف هستند.

نوع دیگر به فرز مشتی یا لبه گیر معروف هستند که ابعاد و وزن کوچک تری دارند و بدون هیچ دسته ای هدایت می شوند و می توان آن ها را با یک دست هدایت کرد.سایز تیغه  در فرزهای مشتی کوچک تر می باشد و در نتیجه ابزار ظریف تری را روی چوب به وجود می آورد.

در برخی دسته بندی ها فرزهای مینیاتوری را نیز به واسطه ی اینکه برای کارهای ظریف چوبی کاربرد دارند،در رده اورفرزها قرار می دهند.فرزهای مینیاتوری هیچ دسته ای ندارند.

برخی مدل ها هم هستند که در واقع دو کاره هستند یعنی هم به عنوان فرز مشتی می توان از آن استفاده کرد و هم به عنوان اورفرز معمولی.

 

انواع ابزار نجاری رونیکس را اینجا ببینید.

نظرات

 
   
 
Captcha