Floral

مینی فرز و سنگ فرز

معرفی به دوستان اشتراک گذاری
شناخت کلی مینی فرز و کاربرد آن

مینی فرز یک ابزار پرکاربرد برقی است که در کارهای ساختمانی و خانگی بسیار کاربردی می باشد.از مینی فرز برای بریدن سنگ،کاشی،آهن،لوله،تیز کردن ابزارآلات باغبانی،شیار زدن،تراش های کلی،پرداخت فلزات و... استقاده می شود.صفحه برش مینی فرز قابلیت تعویض دارد و هر صفحه ای برای متریال مشخصی باید مورد استفاده قرار بگیرد.برخی از مینی فرزها قابلیت نصب صفحه پولیش و سنباده دارند که برای پرداخت و صاف و صیقلی کردن سطوح نیز می توان از این نوع مینی فرزها استفاده کرد.

هنگام کار با مینی فرز(مثلا سنگ زنی)، دقت کنید که سطح محکم باشد و در حین کار سطح تکان یا لرزشی نداشته باشد.همیشه توجه داشته باشید که حفاظ صفحه دستگاه همیشه درست و محکم نصب و بسته شده باشد.مینی فرز را در خلاف جهت قطعه و صفحه کار و در بهترین حالت روی لبه قطعه کار نگه دارید و مینی فرز را در عرض و سراسر سطح قطعه در جهت دسته حرکت دهید.این نوع حرکت مینی فرز برای این است که صفحه برش به اصطلاح لگد نزند و دیسک در جای خود نلغزد.همیشه از صفحه برش متناسب با قطعه و سالم استفاده کنید.

همیشه باید قدرت دستگاه با ابعاد صفحه برش متناسب باشد.هرچه دستگاه قدرت بالاتری داشته باشد صفحه برش آن قطر بزرگ تری دارد.غالبا برای صیقل دادن از فرزهای با سرعت پایین  که با دور در دقیقه مشخص می شود استفاده می شود و برای برش نیز باید سرعت بالاتر استفاده شود.

انواع فرز و مینی فرز رونیکس را در اینجا ببینید.

نظرات

 
   
 
Captcha