Floral

عینک ایمنی

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

عینک ایمنی یکی از تجهیزات ایمنی برای محافظت چشم در برابر خطرات احتمالی است که می تواند به چشم کاربر آسیب برساند.

یکی از تجهیزات لازم برای کار در شرایطی که امکان آسیب رسیدن به چشم وجود دارد،عینک ایمنی می باشد.عینک ایمنی دارای تنوع زیاد هم از نظر کارکرد و هم از نظر ظاهر دارند.

از عینک ایمنی برای بریدن،خرد کردن،شکستن،کندن و سوراخ کردن موادی مانند سیمان،آجر،سنگ،آسفالت،فلزات و...،کار با چرخ سمباده،محیط کار دارای گرد و غبار و ذرات پراکنده،سنباده کاری،تراشکاری،درزگیری پرچ،تمیزکاری با هوای فشرده،استفاده از پتک و چکش در کندن و کوبیدن قطعات،کار با شیشه،رنگکاری با ابزار بادی و ... استفاده می شود.عینک ایمنی ای که برای کار استفاده می شود باید حداقل در برابر ضربات،ذرات گرد و غبار و اشعه شدید لیزر مقاوم باشد.

اگر از عینک ایمنی برای جوشکاری استفاده می کنید باید حتما در برابر جرقه های جوشکاری مقاوم باشد.عینک ایمنی که در محیط هایی که دارای مواد شیمیایی هستند،مورد استفاده قرار می گیرد باید در برابر خورندگی مواد شیمیایی مقاوم باشد. جنس عینک های ایمنی در اغلب موارد از طلق  پلاستیکی مقاوم می باشد که باید نشکن و ضد خش باشد.عینک هایی که در محیط های صنعتی و در سنگ زنی استفاده می شوند باید از طرفین نیز بسته باشند تا به اطراف صورت نیز آسیبی وارد نشود.عینک ایمنی باید سبک و مستحکم باشد تا در برخورد با اجسام تیز و محکم نشکند.اگر عینکی به هر دلیلی دارای شکستگی و ترک باشد نباید مورد استفاده قرار گیرد.

عینک ایمنی دارای فریم،باید از جنس پلی وینیل ضد اسید و مواد خورنده باشد.

برای آشنایی با انواع عینک ایمنی رونیکس کلیک کنید.

نظرات

 
   
 
Captcha