Floral

شستشو به وسیله کارواش

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

همیشه فضاهایی مانند حیاط،پارکینگ و یا فضاهای پر رفت و آمد،هر چند وقت یک بار نیاز به شستشو وتمیز شدن دارند،اما استفاده از سیستم لوله کشی ساختمان و در واقع شلنگ و جارو در این موارد،با توجه به فشار متوسط آب،خیلی کارآمد نیست و بیش تر زمان بر است و همچنین خستگی برای کاربر به همراه دارد.در این شرایط بهترین انتخاب استفاده از کارواش می باشد.یک کارواش علاوه بر شستشوی خودرو،برای شستشوی انواع فضاهای ساختمانی و نیز نما و... نیز کاربردی می باشد و می تواند با ایجاد فشار مناسب یک شستشوی راحت برای شما داشته باشد.البته دقت کنید که فشار کارواش را باید متناسب با حجم کار انتخاب کنید.از کارواش برای شستشوی نرده و فنس،سطوح سیمانی،سنگ فرش،موزاییک،استخر،آبنما،پارکینگ و... استفاده می شود.برای شستشو به وسیله کارواش،باید یک سری نکات را رعایت کنید:

بهتر است پوشش مناسب داشته باشید،چکمه پلاستیکی بلند،لباسی که کل بدن را بپوشاند و ضخامت مناسبی داشته باشد گزینه های پیشنهادی هستند.

همیشه محیطی که می خواهید به وسیله کارواش تمیز کنید باید از اجسام شکستنی و اجسامی که ممکن است آسیب ببینند خالی شود و این اجسام یا در کناری جمع شوند و یا از محوطه مورد نظر دور شوند.اگر می خواهید نما را بشویید حتما مطمئن شوید که تمامی درها و پنجره ها بسته باشند.اگر گیاهانی بودند که قابلیت جابجایی نداشتند حتما آن ها را با پلاستیک بپوشانید تا کثیفی ها و یا مواد شوینده روی آن ها نریزد.

اگر زباله ای در محیط است باید آن را به وسیله جارو تمیز کنید.

بعد کارواش را به برق و شلنگ را به قسمت ورودی آب متصل کنید.دقت کنید که همیشه اول شیر آب را باز کنید و بعد کارواش را روشن کنید.

اگر روی سطوح،لکه های خیلی سخت است بهتر است با کمی آب و مایع ظرفشویی اثر آن ها را کم تر کنید و بعد با کارواش شستشو را انجام دهید.

بعد باید تفنگی کارواش را طوری نسبت به سطوح نگه دارید تا حداقل 30 سانتی متر از آن فاصله داشته باشد،البته پیشنهاد می شود که تفنگی را در 50 سانتی متری سطح نگه دارید.نکته دیگر این است که نازل باید در زاویه حدودا 45 درجه ای نسبت به سطح قرار گیرد.همیشه تفنگی و نازل را آرام به سمت چپ و راست حرکت دهید و هیچ گاه به صورت نقطه ای آن را نسبت به سطح نگه ندارید.

نکته مهم دیگر در استفاده از کارواش،انتخاب نازل و لانس مناسب است.لانس کارواش می تواند از نوع قابل تنظیم و یا توربو باشد.نازل ها انواع مختلفی دارند اما به طور کلی بدانید که نازل با سایز بزرگ فشار خروجی کمی دارد و برعکس.نازل را باید متناسب با جنس سطوح و نیز میزان کثیفی انتخاب کنید.برای آشنایی بیش تر با انواع نازل کلیک کنید.در اینجا چند نوع نازل که بر اساس زاویه پاشش می باشد را معرفی می کنیم.نازل صفر درجه آب را با بیش ترین فشار می پاشد و برای لکه های سخت روی وسایل صنعتی و نیز بتن کاربرد دارد.به طور کلی به دلیل فشار بالا استفاده خانگی ندارد.نازل 15 درجه نیز برای شستشوی وسایل نقلیه سنگین و رسوبات و زنگ زدایی سخت به کار می رود.نازل 25 درجه برای شستشوی استخر و پشت بام و سطوح فلزی و... به کار می رود.نازل 40 درجه برای شستشوی خودرو،نما،بالکن،پشت بام و... کاربرد دارد.نازل 65 درجه نیز با قدرت کم تر می تواند سطوح بیش تری را شستشو دهد.

حتما نازل را رو به پایین بگیرید.

در زمان استفاده از مواد شوینده،سطح را با ماده شوینده که از سری کارواش خارج می شود بپوشانید و بعد از چند دقیقه به وسیله آب سطح را تمیز کنید.

بعد از اتمام کار حتما مخزن مواد شوینده را خالی کنید و اتصالت شلنگ و برق را جدا کنید.

نظرات

 
   
 
Captcha