Floral

تغییر دکوراسیون با تعویض کاغذ دیواری

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

کاغذ دیواری از لوازم دکوراسیون داخلی محسوب می شود که امروزه بسیار پر طرفدار شده است.گاهی برای تغییر دکوراسیون چه برای تنوع و چه برای تغییر کاربری نیاز دارید که کاغذ دیواری قدیمی را از دیوار جدا کنید تا بتوانید کاغذ جدید را روی دیوار نصب کنید.البته در بعضی از شرایط روی کاغذ دیواری قبلی نیز می توان کاغذ را نصب کرد.در ادامه چندین روش برای جدا کردن کاغذ دیواری از روی دیوار برای شما بیان می کنیم.البته اصلا نگران نباشید،جدا کردن کاغذ دیواری بسیار ساده است.فقط به کمی حوصله نیاز دارد.

زمانی که می خواهید کاغذ دیواری را جدا کنید،بهتر است کف را بپوشانید تا با خیال راحت کار را انجام دهید.وسایل را در وسط اتاق جمع کنید تا هم مزاحم شما نباشند و هم دچار آسیب نشوند.هرگونه وسیله ای که روی کاغذ است را از روی دیوار بردارید،قاب،آینه،پریز،کلید و....بهتر است بعد از در آوردن کلید و پریزها،روی آن ها را با چسب کاغذی بپوشانید.

از گوشه دیوار و یا درز کاغذ دیواری شروع کنید.به وسیله یک کاردک و یا یک چاقو،کاغذ را از لبه جدا کنید و کاغذ را به آرامی با زاویه مشخص از دیوار جدا کنید.بسیاری کاغذها به همین راحتی جدا می شوند.اما بسیاری از مدل ها نیز به همین راحتی جدا نمی شوند و به صورت تکه تکه جدا می شوند.پس راه حل های بعدی را امتحان کنید.

می توانید یک اسفنج را در آب گرم قرار دهید تا خیس شود و بعد آن را روی کاغذ و به لبه ها بکشید و بعد کاغذ را از دیوار جدا کنید.برای دیوارهایی که کاغذ دیواری مدت زیادی روی دیوار است باید زمان بیش تری برای خیس کردن کاغذ بگذارید.می توانید اسفنج را به محلول سرکه و آب ولرم نیز آغشته کنید.

برای جدا کردن کاغذ دیواری می تواند از مواد مخصوص برای این کار استفاده کنید.این مواد در رنگ فروشی و ابزار فروشی ها قابل خرید هستند.این مواد به شکل پودری هستند و برای استفاده باید با نسبت معین با آب و سرکه سفید مخلوط شوند.بعد آن را در یک اسپری بریزید و روی دیوار بپاشید.چند دقیقه زمان دهید.بعد کاغذ دیواری را از لبه شروع به جدا کردن کنید.برای جدا کردن از کاردک یا چاقوی تیز استفاده کنید.برای نتهیجه بهتر می تواند در فواصل مختلف روی کاغذ دیواری،شیارهای کم عمق ایجاد کنید تا راحت تر چسب از بین برود و کاغذ از دیوار جدا شود.

یکی دیگر از روش ها استفاده از دستگاه تولید بخار مخصوص کاغذ دیواری است.البته این روش برای نصابان کاغذ دیواری مناسب تر است.این دستگاه مانند یک بخارشو می باشد.نازل مخصوص دستگاه که بخار از آن خارج می شود را روی کاغذ دیواری بکشید،حدود 15 ثانیه نگه دارید.ومی بینید که کاغذ به راحتی از دیوار جدا می شود.

بعد از جدا شدن کاغذ دیواری باید دیوار را تمیز کنید تا اگر چسبی روی دیوار باقی مانده از بین برود.بعد از خشک شدن دیوار از محلول آب و تری سدیم فسفات استفاده کنید تا چسب های باقی مانده به طور کامل از بین بروند.

زمانی که روی دیوار بیش از یک لایه کاغذ دیواری قرار دارد و یا جنس کاغذ دیواری از نوع پلاستیکی و فویل و یا وینیل باشد حتما باید کاغذ دیواری جدا شود و بعد کاغذ جدید چسبانده شود.

نحوه نصب کاغذ دیواری

نظرات

 
   
 
Captcha