Floral

نصب کاغذ دیواری

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

کاغذ دیواری یک از اجزای دکوراسیون داخلی است که امروزه طرفداران زیاده پیدا کرده است،چرا که زمان نصب آن کم است،نصب آن راحت تر است و نیز مهم ترین مزیت اینکه در بیش تر مدل ها قابل شستشو هستند.ایده آل ترین حالت برای نصب کاغذ دیواری این است که آن را به نصاب های حرفه ای کاغذ دیواری بسپارید،اما گاها به دلیل هزینه نصب و نیز اینکه ممکن است طرح کاغذ شما ساده باشد تصمیم بگیرید که آن را خودتان نصب کنید.البته حتی اگر کاغذ دیواری شما طرح دار هم باشد شما می توانید آن را خودتان نصب کنید،اما باید نکات مربوط به آن را رعایت کنید.

برای نصب کاغذ دیواری نیاز به یک سری ابزارآلات دارید که می توانید آن ها را از ابزار فروشی ها تهیه کنید.یک میز کار که به جای آن می توانید از یک میز در خانه نیز استفاده کنید،ولی حتما آن را بپوشانید تا کثیف نشود.یک قلم مو یا فرچه برای زدن چسب پشت کاغذ دیواری،یک کاردک پلاستیکی،یک کاتر یا تیغ موکت بری،یک خط کش بلند، و نیز چسب چوب یا چسب مخصوص کاغذ دیواری.یک پارچه نم دار تمیز نیز به کارتان می آید.

قبل از اینکه شروع به کار کنید حتما وسایل را از اطراف دیوار ها دور کنید تا بتوانید نردبان را قرار دهید و در ارتفاعات کار کنید.

تمامی کلید و پریزها و هر گونه قطعه که قابل برداشتن است را از روی دیوار بردارید و پس از نصب کاغذ آن ها را دوباره نصب کنید.

اگر کف منزل شما پارکت یا سنگ است حتما آن را بپوشانید تا کثیف نشوند.بهتر است هر نوع کف با هرجنس را بپوشانید.

در اینجا ما گام های نصب کاغذ دیواری را برای شما بیان می کنیم.

 • نصب کاغذ دیواری روی دیوارهای گچی و رنگ شده راحت است و فقط برای دیوارهای گچی نیاز به روغن الیف دارید.اما برای دیوارهایی که ازجنس کاشی و ... هستند و یا سطح ناهمواری دارند باید حتما ابتدا سطح را بتونه کاری کنید.

 • بهتر است حتی در بهترین حالت که از زیرسازی مطمئن هستید نیز از چسب چوب رقیق شده روی دیوار استفاده کنید تا یک زیر سازی صحیح و مطمئن داشته باشید.

 • اگر دیوار شما به هردلیل نم دارد باید دیوار به طور کامل خشک شود و نیز اگر قرار است این نم دار بودن ادامه داشته باشد،علت آن رفع شود،چرا که باعث نصب کاملا بد کاغذ دیواری می شود و حتی می تواند باعث ورآمدن کاغذ دیواری شود.بعد از خشم شدن نیز باید زیر سازی دیوار درست باشد در صورت نیاز بتونه کاری انجام دهید.

 • محلول رقیق چسب با کمی سریش را روی دیوار بزنید تا گرد و غبار احتمالی روی دیوار ایجاد پستی بلندی در زیر کاغذ نکند.

 • برای شروع به نصب کاغذ دیواری اول باید بدانید که به چه میزان کاغذ دیواری نیاز دارید.برای این کار چندین راح حل وجود دارد.یکی اینکه دو بار اندازه گیری کنید و یک بار ببرید.این برای این است که اندازه ای دقیق داشته باشید.حالا عرض دیوار را اندازه بگیرید و اندازه از هر طرف بین 5 تا 10 سانتی متر اضافه کنید.سپس ارتفاع را اندازه بگیرید و برای آن نیز 10 سانتی متر اضافه تر در نظر بگیرید.

 • حالا کاغذ را با اندازه های مناسب از رول کاغذ دیواری به وسیله کاتر برش بزنید.کاغذهای طرح دار باید بر اساس طرح برش زده شوند.اول یک رول را کامل نصب کنید و بعد به سراغ رول بعدی بروید.

 • نصب اولین ردیف باید با دقت تمام و تراز شده انجام شود تا بقیه قطعه های کاغذ دیواری به درستی نصب شوند.

 • روی دیوار محل قرار گرفتن لبه های کاغذ را با شاقول مشخص کنید.

 • برای چسباندن کاغذ روی دیوار نیاز دارید تا یک چسب مناسب درست کنید.برای دست کردن این چسب،به چسب چوب و آب و یا چسب مخصوص کاغذ دیواری و آب نیاز دارید.این چسب ها را از ابزارفروشی و یا مصالح فروشی ها می توانید تهیه کنید.بعد از آن چسب و آب را به نسبت 1 به 20 ترکیب می کنید و به آرامی مخلوط می کنید تا یک مایع غلیظ مانند ژلاتین درست شود.البته نسبت ترکیب چسب و آب را از فروشنده بپرسید.دقت کنید که برخی از چسب ها از ترکیب چسب مخصوص،چسب کاغذ دیواری و آب درست می شوند.

 • حالا چسب آماده شده را به پشت کاغذ دیواری با فرچه مناسب بزنید.

 • حالا کاغذ را به شکل یک سوم،دو سوم و به شکلی که خط تا روی کاغذ ایجاد نشود،تا می کنیم.

 • حالا اجازه دهید کاغذ های تاخورده حدود 15 دقیقه بماند تا چسب بر روی کاغذ به طور مناسب بنشیند.

 • حالا کاغذهای تا خورده را از بالای دیوار در قسمت شاقول قرار می دهیم و از بالا به پایین بچسبانید و بعد با کاردک پلاستیکی و یا برس روی کاغذ بکشید تا اگر حبابی زیر کاغذ ایجاد شده از بین برود.

 • حالا کاغذ بعدی را به صورت لب به لب در کنار کاغذ قبلی قرار دهید به شکلی که هیچ درزی بین دو کاغذ نباشد.دقت کنید که اگر کاغذ شما طرح دارد است و یا یک گل بزرگ دارد،کاغذ را طوری لب به لب قرار دهید که طرح و شکل کاغذ دیواری درست نصب شود.

 • یک روش دیگر این است که قواره اول را به صورت نیمه بچسبانید و بعد از آن قواره دوم را بر اساس طرح به صورت نیمه بچسبایند.این کار شما را از تراز بودن و نصب صحیح مطمئن می کند.بعد ادامه قواره ها را بچسبایند.این کار را می توانید در کل دیوار انجام دهید.

 • بعد از کشیدن کاردک روی کاغذ،اگر چسب از زیر کاغذ بیرون آمد آن را با لبه کاردک تمیز کنید.

 • حالا اضافه های احتمالی از بالا و پایین کاغذ را به وسیله کاتر ببرید.

 • ممکن است در اطراف پنجره ها و درب ها و یا هر نوع قطعه دیگر نیز اضافاتی از کاغذ ایجاد شود.بعد از نصب حتما آن ها را به وسیله کاتر ببرید.

نظرات

 
   
 
Captcha