Floral

انواع لوستر

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

لوستر از کاربردی ترین وسایل برای روشن کردن محیط مسکونی،اداری و....در این مطلب با انواع لوستر و نیز نکاتی برای انتخاب آن آشنا می شوید.

برای روشنایی فضاهای مختلف مانند منازل،فضاهای اداری،تالارها و... از لوسترها استفاده می شود.لوسترها امروزه علاوه بر وظیفه روشنایی از اجزای تزئینی و دکوراسیون در فضاها محسوب می شوند.لوسترها در انواع و مدل های زیادی هستند که هرکدام برای فضاهای مختلف استفاده می شوند. لوسترها حتی در انواع خاص برای فضاهای کوچک نیز استفاده می شوند و الزاما لوستر نباید ابعاد بزرگی داشته باشد.در زمان خرید و انتخاب لوستر باید علاوه بر جنبه زیبایی به میزان نوری که از لوستر برای فضای مورد نظر نیاز داریم نیز توجه کنیم.باید در زمان خرید لوستر به سبک طراحی و دکوراسیون فضای مورد نظر حتما توجه شود.در عین حال،به خصوص در فضاهای مسکونی،باید لوستری انتخاب کنید که با تغییر دکوراسیون نیاز به تعویض لوستر نداشته باشید.در زمان خرید لوستر باید به ارتفاع سقف نیز توجه کنید.اگر ارتفاع سقف فضای مورد نظر زیاد باشد بازه انتخابی شما بیش تر است و می توانید مدل های بیش تری را در گزینه های خود قرار دهید.برای فضاهای شلوغ از لوسترهای ساده تر استفاده کنید.برای خرید لوستر باید دقت کنید که جهت تابش نور چگونه است،به عنوان مثال برای آشپزخانه و میز غذاخوری باید نور به سمت پایین باشد اما برای اتاق خواب نور به سمت بالا مناسب است.اگر در دکوراسیون خود از آباژور استفاده کرده اید بهتر است لوستر شما نیز با سبک آباژور شما هم خوانی داشته باشد.

دو نوع رایج لوستر از دو سبک رایج مدرن و کلاسیک می باشد.هر فضایی می تواند هر یک از دو نوع طراحی را داشته باشد پس نمی توان گفت مثلا فضای پذیرایی صرفا باید کلاسیک باشد چرا که ممکن است بنا بر سلیقه افراد یک محیط پذیرایی بزرک را به سبک مدرن تزئین کرده باشند.لوسترهای سبک کلاسیک،معمولا ابعاد نسبتا بزرگ دارند،از جنس برنج،برنز و فلزات کلاسیک می باشد،می تواند دارای کریستال و تزئینات اضافه باشد.

مدل های مدرن نیز دارای انواع مختلفی هستند و می توانند از انواع مختلفی از متریال ها ساخته شوند.غالبا وزن کم تری نسبت به مدل های کلاسیک دارند.

لوسترها می توانند به شکل آویز،سقفی،دیوارکوب،چند طبقه و شاخه ای هستند.نمی توان گفت که هر یک از این مدل ها برای فضای خاصی طراحی شده اند،چرا که مثلا یک لوستر شاخه ای و آویز هم می تواند در پذیرایی،هم در اتاق خواب،هم در آشپزخانه و... استفاده شود و این بستگی به مدل و ابعاد آن دارد.در واقع یک لوستر از هر یک از انواع ذکر شده،می تواند هم در سبک مدرن باشد و هم در سبک کلاسیک.

با مراحل نصب لوستر آشنا شوید

نظرات

 
   
 
Captcha